Hopp til innhold
velt.no
Meny

Detaljhandel med motorvogner

Klasse 47.81 i Varehandel

Aktive enheter
5 273
Aksjeselskaper
3 450
Samlet omsetning
144,3
mrd. kr
Ansatte
13 830
I selskaper med minst 5 ansatte. I tillegg har 1 027 selskaper 1–4 ansatte.

Omsetningen er summen for de 3 184 som har levert regnskap for de to siste årene, omregnet til kroner. Aksjeselskaper er AS og ASA.

Lag en liste over virksomhetene i 47.81 Detaljhandel med motorvogner

Undergrupper

Undergrupper i Detaljhandel med motorvogner, med antall aktive enheter og samlet omsetning
KodeUndergruppeAktive enheterAndelOmsetning
47.810Detaljhandel med motorvogner5 273100,0 %144,3 mrd. kr

Største selskaper

Aktive selskaper i Detaljhandel med motorvogner med høyest omsetning i siste regnskap
SelskapKommuneOmsetning (1 000 kr)Ansatte
Tesla Norway AS997 433 173tesla.comOslo18 627 31820251 137
Rutebileiernes Standardiseringsaksjeselskap915 518 389rsa.noDrammen5 491 3152025356
Hedin Automotive Bavaria AS960 804 953hedinautomotive.noStavanger4 060 0312025374
Stenshagen Invest AS995 906 058Oslo2 884 33520251–4
Volvo Car Stor-Oslo AS928 148 491volvocarstoroslo.noOslo2 660 4052025245
Møller Bil Trøndelag AS834 874 482Trondheim2 545 8222025275
Xpeng Motors (Norway) AS926 868 950xpeng.comOslo2 424 598202526
Møller Bil Romerike AS964 995 923moller-romerike.noLillestrøm2 196 5022025266
Toyota Bilia AS980 648 915toyota.bilia.noTrondheim2 194 4522025394
Sulland Auto AS929 451 333sulland.noHamar2 162 0592025223
Bil i Nord AS983 666 280bilinord.noVågan2 130 7322025251
Polestar Automotive Norway AS922 704 481polestar.comBærum2 023 668202535
Norwegian Mobility Group AS982 179 289mgmotors.noNittedal1 633 810202516
Autoria Bil AS928 846 709autoria.noNordre Follo1 616 8982025180
Autoringen Oslo AS930 688 266autoringen.noLillestrøm1 215 683202513
Hedin Performance Cars AS989 930 877stavanger.porsche.noStavanger1 183 776202589
Møller Bil Bruktbil AS930 013 110flexlease.noOslo1 172 767202558
Jæger Sentrum AS976 070 097jaegersentrum.noBergen988 933202596
Toyota Romerike AS922 754 136toyotaromerike.noLillestrøm952 8252025170
Toyota Sørvest AS937 665 482toyotasorvest.noSandnes913 4152025126

Fylker

Aktive enheter i Detaljhandel med motorvogner per fylke, med Svalbard og enheter uten norsk kommune
FylkeAktive enheterAndelOmsetning
Oslo4218,0 %32,9 mrd. kr
Rogaland4147,9 %13,8 mrd. kr
Møre og Romsdal2094,0 %4 881 mill. kr
Nordland981,9 %4 464 mill. kr
Østfold4588,7 %7 178 mill. kr
Akershus91917,4 %24,0 mrd. kr
Buskerud55410,5 %13,0 mrd. kr
Innlandet3737,1 %8 148 mill. kr
Vestfold2645,0 %3 132 mill. kr
Telemark2735,2 %4 975 mill. kr
Agder3236,1 %3 379 mill. kr
Vestland3907,4 %7 682 mill. kr
Trøndelag4298,1 %12,0 mrd. kr
Troms871,6 %2 295 mill. kr
Finnmark420,8 %2 146 mill. kr
Svalbard30,1 %106 mill. kr
Uten norsk kommune160,3 %223 mill. kr