Hopp til innhold
velt.no
Meny

Produksjon av betong-, sement- og gipsprodukter

Gruppe 23.6 i Industri

Aktive enheter
316
Aksjeselskaper
280
Samlet omsetning
20,8
mrd. kr
Ansatte
5 365
I selskaper med minst 5 ansatte. I tillegg har 32 selskaper 1–4 ansatte.

Omsetningen er summen for de 274 som har levert regnskap for de to siste årene, omregnet til kroner. Aksjeselskaper er AS og ASA.

Lag en liste over virksomhetene i 23.6 Produksjon av betong-, sement- og gipsprodukter

Klasser

Klasser i Produksjon av betong-, sement- og gipsprodukter, med antall aktive enheter og samlet omsetning
KodeKlasseAktive enheterAndelOmsetning
23.61Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet16451,9 %12,4 mrd. kr
23.62Produksjon av gipsprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet20,6 %899 mill. kr
23.63Produksjon av ferdigblandet betong11235,4 %6 699 mill. kr
23.64Produksjon av mørtel61,9 %114 mill. kr
23.65Produksjon av fibersement20,6 %352 mill. kr
23.66Produksjon av betong-, sement- og gipsprodukter ellers309,5 %278 mill. kr

Største selskaper

Aktive selskaper i Produksjon av betong-, sement- og gipsprodukter med høyest omsetning i siste regnskap
SelskapKommuneOmsetning (1 000 kr)Ansatte
Ølen Betong AS953 685 124olenbetong.noVindafjord1 332 2352025198
Unicon AS942 822 979unicon.noOslo1 143 2632025124
Saint-Gobain Byggevarer AS940 198 178weber-norge.noOslo1 135 9652025166
Overhalla Betongbygg AS976 802 756overhallabetongbygg.noOverhalla1 112 5082025247
Betong Øst AS976 076 850betongost.noKongsvinger951 156202598
Heidelberg Materials Betong Norge AS934 468 740betong.heidelbergmaterials.noOslo935 910202581
Norgips Norge AS986 034 757norgips.noDrammen898 6762025128
Heidelberg Materials Prefab Norge AS971 507 837prefab.heidelbergmaterials.noMoss813 3312025385
Sateba Norway AS998 608 511sateba.noRingerike685 4352025126
Loe Betongelementer AS951 194 913loe-betong.noDrammen632 2572025198
Spenncon AS844 558 082spenncon.noRingerike535 4262025348
Veidekke Prefab AS980 798 267veidekke.noKlepp384 8222025171
Nobi AS933 896 412nobi.noAskøy370 059202597
Hey Di AS979 657 919heydi.noLillestrøm352 151202545
Sandnes & Jærbetong AS859 365 582sjbetong.noHå325 016202536
Loe Rørprodukter AS977 293 022loe.noØvre Eiker319 793202580
Ribe Betong AS988 262 951ribebetong.noKristiansand294 594202540
Jaro AS976 241 053jaro.noAlta284 0642025124
Steni AS918 150 145steni.comLarvik280 920202582
Skjæveland Gruppen AS943 611 432skjeveland.noSandnes260 033202575

Fylker

Aktive enheter i Produksjon av betong-, sement- og gipsprodukter per fylke, med Svalbard og enheter uten norsk kommune
FylkeAktive enheterAndelOmsetning
Oslo123,8 %3 388 mill. kr
Rogaland4313,6 %3 650 mill. kr
Møre og Romsdal227,0 %603 mill. kr
Nordland237,3 %638 mill. kr
Østfold61,9 %908 mill. kr
Akershus165,1 %765 mill. kr
Buskerud247,6 %3 641 mill. kr
Innlandet257,9 %1 221 mill. kr
Vestfold92,8 %417 mill. kr
Telemark113,5 %461 mill. kr
Agder123,8 %740 mill. kr
Vestland5818,4 %1 508 mill. kr
Trøndelag3711,7 %1 962 mill. kr
Troms82,5 %471 mill. kr
Finnmark41,3 %340 mill. kr
Svalbard00,0 %–
Uten norsk kommune61,9 %79 mill. kr