Hopp til innhold
velt.no
Meny

Skovridder AS

Org.nr.
977 203 147
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Oslo
Stiftet
27. desember 1996
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
591
−23,7 % fra 2024
2023: 74120232024: 77520242025: 5912025
Driftsresultat
472
−27,4 % fra 2024
2023: 51020232024: 65120242025: 4722025
Årsresultat
227
−37,5 % fra 2024
2023: 26520232024: 36220242025: 2272025
Egenkapital
242
−3,4 % fra 2024
2023: 10020232024: 25020242025: 2422025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
1,02
2024: 4,55
Driftsmargin
79,9 %
2024: 84,0 %
Egenkapitalandel
31,6 %
2024: 31,7 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Driftsinntekter741775591
Driftskostnader231124119
Driftsresultat510651472
Netto finans−170−186−182
Resultat før skatt340465291
Skattekostnad7510264
Årsresultat265362227
Balanse
Anleggsmidler617591565
Omløpsmidler278198199
Bankinnskudd og kontanter238198199
Sum eiendeler895789764
Egenkapital100250242
Langsiktig gjeld451495328
Kortsiktig gjeld34543195
Sum gjeld795539523
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad0,814,551,02
Driftsmargin68,9 %84,0 %79,9 %
Egenkapitalandel11,2 %31,7 %31,6 %

Roller

Styrets leder
Regnskapsfører

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Virksomhet
Investering i fast eiendom, herunder delta i andre selskaper med samme virksomhet.
Forretningsadresse
Riddervolds gate 14, 0258 Oslo
Postadresse
Postboks 5332 Majorstuen, 0304 Oslo
Merverdiavgiftsregisteret
Ikke registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
100 016 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
3. februar 1997