Hopp til innhold
velt.no
Meny

Sjabre AS

Org.nr.
914 506 093
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Snåsa
Stiftet
29. oktober 2014
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
151
−59,6 % fra 2024
2023: 46120232024: 37420242025: 1512025
Driftsresultat
9
−95,3 % fra 2024
2023: 34220232024: 18520242025: 92025
Årsresultat
267
−12,1 % fra 2024
2023: 26620232024: 30420242025: 2672025
Egenkapital
2 096
+5,4 % fra 2024
2023: 1 58120232024: 1 98820242025: 2 0962025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
10,9
2024: 8,53
Driftsmargin
5,7 %
2024: 49,5 %
Egenkapitalandel
93,9 %
2024: 91,9 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter461372151
Driftsinntekter461374151
Driftskostnader119189142
Driftsresultat3421859
Netto finans0179267
Resultat før skatt342364275
Skattekostnad77609
Årsresultat266304267
Balanse
Anleggsmidler250674747
Omløpsmidler1 5481 4881 484
Bankinnskudd og kontanter1 4931 4251 418
Sum eiendeler1 7982 1622 231
Egenkapital1 5811 9882 096
Langsiktig gjeld00–
Kortsiktig gjeld217175136
Sum gjeld217175136
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad7,128,5310,9
Driftsmargin74,3 %49,5 %5,7 %
Egenkapitalandel87,9 %91,9 %93,9 %

Roller

Styrets leder
Styremedlem

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Produsere og/eller omsette oversettinger til og fra sørsamisk språk, produsere og/eller omsette tekster, undervisningsmateriell, informasjonsmateriell, foto og illustrasjoner innen samisk kultur, samfunnsliv og kirkeliv.
Forretningsadresse
Heggvollan, 7760 Snåsa
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
30 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
21. november 2014