Hopp til innhold
velt.no
Meny

Posebyhaven AS

Org.nr.
919 502 789
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Stiftet
18. august 2017
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
937
+91,8 % fra 2024
2023: 54120232024: 48920242025: 9372025
Driftsresultat
156
+27,8 % fra 2024
2023: 15620232024: 12220242025: 1562025
Årsresultat
120
+40,1 % fra 2024
2023: 8520232024: 8620242025: 1202025
Egenkapital
425
+39,5 % fra 2024
2023: 21920232024: 30520242025: 4252025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
1,89
2024: 1,38
Driftsmargin
16,7 %
2024: 25,0 %
Egenkapitalandel
69,6 %
2024: 32,1 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter00427
Driftsinntekter541489937
Driftskostnader385366781
Driftsresultat156122156
Netto finans−46−12−1
Resultat før skatt109110155
Skattekostnad242434
Årsresultat8586120
Balanse
Anleggsmidler252219363
Omløpsmidler240730248
Bankinnskudd og kontanter159716229
Sum eiendeler492949611
Egenkapital219305425
Langsiktig gjeld19411655
Kortsiktig gjeld79528131
Sum gjeld273644186
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad3,021,381,89
Driftsmargin28,8 %25,0 %16,7 %
Egenkapitalandel44,5 %32,1 %69,6 %

Roller

Styrets leder
Styremedlemmer (4)
Varamedlemmer (2)
Regnskapsfører

Nettside

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Selskapet driver frivillig virksomhet. Selskapet er et heleid datterselskap av Foreningen Posebyen som er en ideell, selveiende og frittstående interesseforening av frivillige medlemmer. Selskapet er stiftet for å forvalte, utvikle og styre moderforeningens prosjekt i kvartal 5 i Kristiansand i samsvar med Foreningens mål og prinsipper. Selskapet har som formål å utvikle og drive kulturbasert næring og offentlig tilgjengelige tilbud/aktiviteter i kvartal 5 i Kristiansand med utgangspunkt i eiendommene stilt til disposisjon fra kommunen gjennom Bystyrevedtak den 1. mars 2017. Selskapet skal rehabilitere, utvikle og forvalte eiendommene og virksomheten i samsvar med Bystyrevedtaket. Selskapet skal være ansvarlig avtalepart overfor kommunen som eier og utleier, samt overfor leietagere, samarbeidspartnere, myndigheter, støttespillere, frivillige, givere, sponsorer, ansatte, m.m.. Selskapet skal kunne produsere varer for salg. Selskapet skal kunne selge varer og tjenester. Selskapet skal kunne ha ansatte. Selskapet skal kunne etablere og eventuelt ta eierandel i andre eiendommer, virksomheter, m.m. knyttet til å utvikle og drive kulturbasert næring og offentlig tilgjengelige tilbud/aktiviteter i kvartal 5 i Kristiansand. Selskapet skal søke å utvikle samarbeid med andre aktører der dette kan bidra positivt ift. Selskapets formål.
Virksomhet
Å utvikle og drive kulturbasert næring og offentlig tilgjengelige tilbud/aktiviteter i kvartal 5 i Kristiansand med utgangspunkt i eiendommene stilt til disposisjon fra kommunen gjennom Bystyrevedtak den 1. mars 2017. Å rehabilitere, utvikle og forvalte eiendommene og virksomheten i samsvar med Bystyrevedtaket.
Forretningsadresse
c/o Foreningen Posebyen, Kronprinsens gate 59, 4614 Kristiansand S
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
30 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Konsern
Inngår i et konsern
Registrert i Enhetsregisteret
1. september 2017