Hopp til innhold
velt.no
Meny

Tananger Eiendom AS

Org.nr.
976 532 368
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Sola
Stiftet
13. mai 1996
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
860
+2,4 % fra 2024
2023: 80220232024: 84020242025: 8602025
Driftsresultat
555
+11,9 % fra 2024
2023: 50120232024: 49620242025: 5552025
Årsresultat
516
+9,1 % fra 2024
2023: 45920232024: 47320242025: 5162025
Egenkapital
6 817
+0,2 % fra 2024
2023: 6 80120232024: 6 80520242025: 6 8172025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
2,56
2024: 2,63
Driftsmargin
64,5 %
2024: 59,0 %
Egenkapitalandel
85,1 %
2024: 85,7 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Driftsinntekter802840860
Driftskostnader300344305
Driftsresultat501496555
Netto finans87110107
Resultat før skatt588606662
Skattekostnad129133146
Årsresultat459473516
Balanse
Anleggsmidler4 9534 9524 948
Omløpsmidler2 9602 9913 067
Sum eiendeler7 9127 9438 015
Egenkapital6 8016 8056 817
Langsiktig gjeld00–
Kortsiktig gjeld1 1111 1391 198
Sum gjeld1 1111 1391 198
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad2,662,632,56
Driftsmargin62,5 %59,0 %64,5 %
Egenkapitalandel86,0 %85,7 %85,1 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder
Styremedlem

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Eie og å forvalte fast eiendom, samt å drive enhver virksomhet som hermed står i forbindelse.
Virksomhet
Eiendomsforvaltning.
Forretningsadresse
Norsco-basen, 4056 Tananger
Postadresse
c/o NorSea AS, Postboks 70, 4056 Tananger
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
2 200 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Konsern
Inngår i et konsern
Registrert i Enhetsregisteret
21. juni 1996