Hopp til innhold
velt.no
Meny

Sofielund Boligsameie

Org.nr.
980 138 496
Organisasjonsform
Eierseksjonssameie
Nettside
usbl.no
Stiftet
30. april 1985
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2023

Driftsinntekter
390
−22,6 % fra 2022
2021: 42720212022: 50420222023: 3902023
Driftsresultat
133
−33,8 % fra 2022
2021: −46620212022: 20120222023: 1332023
Årsresultat
125
−33,8 % fra 2022
2021: −47720212022: 18920222023: 1252023
Egenkapital
335
+59,4 % fra 2022
2021: 2220212022: 21020222023: 3352023

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2023

Likviditetsgrad
24,4
2022: 8,03
Driftsmargin
34,0 %
2022: 39,8 %
Egenkapitalandel
51,6 %
2022: 31,5 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2021–2023)
Årsregnskap for selskapet 2021–2023. Beløp i 1 000 kr
Post202120222023
Resultat
Driftsinntekter427504390
Driftskostnader893303257
Driftsresultat−466201133
Netto finans11128
Resultat før skatt−477189125
Årsresultat−477189125
Balanse
Anleggsmidler727272
Omløpsmidler527596577
Bankinnskudd og kontanter391491519
Sum eiendeler599669649
Egenkapital22210335
Langsiktig gjeld477384290
Kortsiktig gjeld1017424
Sum gjeld578458314
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad5,238,0324,4
Driftsmargin–39,8 %34,0 %
Egenkapitalandel3,6 %31,5 %51,6 %

Roller

Forretningsfører
Styrets leder
Revisor
Regnskapsfører

Nettside

Opplysninger

Virksomhet
Boligsameie
Forretningsadresse
c/o Usbl Follo, Glynitveien 30, 1400 Ski
Postadresse
Postboks 313, 1401 Ski
Telefon
08725
Merverdiavgiftsregisteret
Ikke registrert
Foretaksregisteret
Ikke registrert
Registrert i Enhetsregisteret
19. november 1998