Hopp til innhold
velt.no
Meny

Simera AS

Org.nr.
920 448 097
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Trondheim
Stiftet
29. januar 2018
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
187
−57,6 % fra 2024
2023: 41820232024: 44120242025: 1872025
Driftsresultat
51
−82,3 % fra 2024
2023: 25120232024: 29020242025: 512025
Årsresultat
95
−75,4 % fra 2024
2023: 30320232024: 38620242025: 952025
Egenkapital
2 607
+3,8 % fra 2024
2023: 2 12720232024: 2 51220242025: 2 6072025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
30,7
2024: 21,6
Driftsmargin
27,5 %
2024: 65,9 %
Egenkapitalandel
96,7 %
2024: 95,3 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter422441187
Driftsinntekter418441187
Driftskostnader167151136
Driftsresultat25129051
Netto finans111162115
Resultat før skatt363453167
Skattekostnad606772
Årsresultat30338695
Balanse
Anleggsmidler1150
Omløpsmidler2 2362 6312 695
Bankinnskudd og kontanter798469207
Sum eiendeler2 2472 6362 695
Egenkapital2 1272 5122 607
Langsiktig gjeld21–
Kortsiktig gjeld11812288
Sum gjeld12012388
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad19,021,630,7
Driftsmargin60,1 %65,9 %27,5 %
Egenkapitalandel94,7 %95,3 %96,7 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder
Styremedlemmer (3)
Regnskapsførere (2)

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Levere tjenester innen administrasjon og andre tjenester som naturlig faller sammen med dette. Selskapet kan delta i andre selskap med lignende virksomhet.
Virksomhet
Konsulentvirksomhet innen energibransjen, både kraftproduksjon og nettvirksomhet. Konsulentvirksomhet innen datasenteretablering.
Forretningsadresse
Stavsetsvingen 11, 7026 Trondheim
Postadresse
Måssåegga 12, 2500 Tynset
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
50 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
22. februar 2018