Hopp til innhold
velt.no
Meny

Sandgren & Co AS

Org.nr.
933 232 018
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Stavanger
Stiftet
16. desember 1982
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
703
−0,3 % fra 2024
2023: 68720232024: 70520242025: 7032025
Driftsresultat
259
−25,7 % fra 2024
2023: 37020232024: 34820242025: 2592025
Årsresultat
573
−24,9 % fra 2024
2023: 63820232024: 76320242025: 5732025
Egenkapital
15 890
+3,4 % fra 2024
2023: 14 70820232024: 15 37020242025: 15 8902025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
63,4
2024: 34,0
Driftsmargin
36,8 %
2024: 49,4 %
Egenkapitalandel
99,1 %
2024: 98,4 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Driftsinntekter687705703
Driftskostnader318357444
Driftsresultat370348259
Netto finans390552420
Resultat før skatt759900679
Skattekostnad121137106
Årsresultat638763573
Balanse
Anleggsmidler7 0456 9906 928
Omløpsmidler8 0128 6349 105
Bankinnskudd og kontanter6 3706 8277 085
Sum eiendeler15 05715 62416 034
Egenkapital14 70815 37015 890
Langsiktig gjeld00–
Kortsiktig gjeld349254144
Sum gjeld349254144
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad23,034,063,4
Driftsmargin53,8 %49,4 %36,8 %
Egenkapitalandel97,7 %98,4 %99,1 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av handelsvarer og tjenester, samt drive utleie av driftsmidler og fast eiendom.
Virksomhet
Handel med malesprøytepumper, verktøy og overflatebehandlingsutstyr og dermed beslektet virksomhet. Selskapet skal også drive service- verksted for reparasjoner og vedlikehold av det utstyr som selges og dermed beslektet virksomhet. Utleie av driftsmidler og fast eiendom.
Forretningsadresse
Madlastokken 6A, 4042 Hafrsfjord
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
800 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
19. februar 1995