Hopp til innhold
velt.no
Meny

Sameiet Dr. Sands Veg 1

Org.nr.
989 212 672
Organisasjonsform
Eierseksjonssameie
Kommune
Trondheim
Stiftet
7. desember 2005
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2022

Driftsinntekter
452
+7,5 % fra 2021
2020: 44320202021: 42120212022: 4522022
Driftsresultat
101
+2 338,2 % fra 2021
2020: −3220202021: −520212022: 1012022
Årsresultat
107
+2 742,4 % fra 2021
2020: −3120202021: −420212022: 1072022
Egenkapital
251
+74,1 % fra 2021
2020: 14820202021: 14420212022: 2512022

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2022

Likviditetsgrad
21,5
2021: 2,30
Driftsmargin
22,4 %
2021: −1,1 %
Egenkapitalandel
94,9 %
2021: 29,3 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2020–2022)
Årsregnskap for selskapet 2020–2022. Beløp i 1 000 kr
Post202020212022
Resultat
Driftsinntekter443421452
Driftskostnader−475−425−351
Driftsresultat−32−5101
Netto finans106
Resultat før skatt−31−4107
Årsresultat−31−4107
Balanse
Anleggsmidler25032554
Omløpsmidler116166211
Bankinnskudd og kontanter116166211
Sum eiendeler366491265
Egenkapital148144251
Langsiktig gjeld2002754
Kortsiktig gjeld187210
Sum gjeld21834714
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad6,572,3021,5
Driftsmargin−7,2 %−1,1 %22,4 %
Egenkapitalandel40,5 %29,3 %94,9 %

Roller

Styrets leder
Styremedlemmer (2)
Varamedlem

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Ivareta sameiernes felles interesser som sameiere. Disse vedtektene regulerer forholdet mellom de enkelte sameiere og foreskriver drift og administrasjon av eienommen, samt eventuelle forhold til naboeiendommer.
Virksomhet
Eierseksjonssameiet.
Forretningsadresse
Dr. Sands veg 1C, 7052 Trondheim
Merverdiavgiftsregisteret
Ikke registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Registrert i Enhetsregisteret
21. januar 2006