Hopp til innhold
velt.no
Meny

Rørhuset AS

Org.nr.
939 337 490
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Senja
Stiftet
2. januar 1986
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
825
+1,9 % fra 2024
2023: 77420232024: 81020242025: 8252025
Driftsresultat
581
+16,5 % fra 2024
2023: 53620232024: 49920242025: 5812025
Årsresultat
578
−33,3 % fra 2024
2023: 41820232024: 86620242025: 5782025
Egenkapital
3 730
+13,0 % fra 2024
2023: 2 67620232024: 3 30320242025: 3 7302025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
3,35
2024: 2,82
Driftsmargin
70,5 %
2024: 61,6 %
Egenkapitalandel
83,2 %
2024: 82,5 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Driftsinntekter774810825
Driftskostnader238311244
Driftsresultat536499581
Netto finans7368127
Resultat før skatt543867708
Skattekostnad1261130
Årsresultat418866578
Balanse
Anleggsmidler2 3322 2372 207
Omløpsmidler1 2241 7692 277
Bankinnskudd og kontanter451673287
Sum eiendeler3 5564 0054 484
Egenkapital2 6763 3033 730
Langsiktig gjeld7775–
Kortsiktig gjeld803628680
Sum gjeld880703754
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad1,522,823,35
Driftsmargin69,2 %61,6 %70,5 %
Egenkapitalandel75,3 %82,5 %83,2 %

Roller

Styrets leder
Styremedlemmer (2)

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Eie og drive faste eiendommer, samt skal det kunne delta i andre selskaper med økonomisk formål.
Forretningsadresse
c/o Frode Helmer Lund-Hansen, Bruksenhetsnummer H0301, Strandveien 44, 9300 Finnsnes
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
100 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Konsern
Inngår i et konsern
Registrert i Enhetsregisteret
19. februar 1995