Hopp til innhold
velt.no
Meny

Pedersen Eiendom AS

Org.nr.
965 153 438
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Stiftet
23. oktober 1992
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
720
0,0 % fra 2024
2023: 72020232024: 72020242025: 7202025
Driftsresultat
556
+0,7 % fra 2024
2023: 56920232024: 55320242025: 5562025
Årsresultat
715
+31,6 % fra 2024
2023: 65020232024: 54420242025: 7152025
Egenkapital
7 697
+2,9 % fra 2024
2023: 7 53820232024: 7 48120242025: 7 6972025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
3,80
2024: 4,16
Driftsmargin
77,3 %
2024: 76,8 %
Egenkapitalandel
88,3 %
2024: 89,4 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Driftsinntekter720720720
Driftskostnader151167164
Driftsresultat569553556
Netto finans263183364
Resultat før skatt832735921
Skattekostnad183192205
Årsresultat650544715
Balanse
Anleggsmidler3 3344 6844 840
Omløpsmidler5 1733 6833 878
Bankinnskudd og kontanter4 9903 6833 878
Sum eiendeler8 5078 3678 718
Egenkapital7 5387 4817 697
Langsiktig gjeld00–
Kortsiktig gjeld9698861 021
Sum gjeld9698861 021
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad5,344,163,80
Driftsmargin79,0 %76,8 %77,3 %
Egenkapitalandel88,6 %89,4 %88,3 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder
Varamedlem

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom og driftsløsøre, samt deltakelse i andre selskaper.
Virksomhet
Utleie av fast eiendom og driftsløsøre.
Forretningsadresse
J.M.Johansens vei 189, 8340 Stamsund
Telefon
76 08 94 00
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
500 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Konsern
Inngår i et konsern
Registrert i Enhetsregisteret
12. mars 1995