Hopp til innhold
velt.no
Meny

Øyra Eigedom AS

Org.nr.
983 502 989
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Sunnfjord
Stiftet
22. mai 2001
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
769
+1,9 % fra 2024
2023: 72720232024: 75520242025: 7692025
Driftsresultat
297
−46,4 % fra 2024
2023: 55220232024: 55320242025: 2972025
Årsresultat
632
−17,7 % fra 2024
2023: 58220232024: 76820242025: 6322025
Egenkapital
7 374
+6,2 % fra 2024
2023: 6 37320232024: 6 94220242025: 7 3742025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
5,90
2024: 5,28
Driftsmargin
38,6 %
2024: 73,3 %
Egenkapitalandel
94,8 %
2024: 93,1 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter727755769
Driftsinntekter727755769
Driftskostnader174201472
Driftsresultat552553297
Netto finans175366430
Resultat før skatt727919727
Skattekostnad14615195
Årsresultat582768632
Balanse
Anleggsmidler4 0924 7345 414
Omløpsmidler2 7912 7242 361
Bankinnskudd og kontanter2 7722 7032 352
Sum eiendeler6 8847 4587 774
Egenkapital6 3736 9427 374
Langsiktig gjeld00–
Kortsiktig gjeld510516400
Sum gjeld510516400
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad5,475,285,90
Driftsmargin76,0 %73,3 %38,6 %
Egenkapitalandel92,6 %93,1 %94,8 %

Roller

Styrets leder
Varamedlem
Regnskapsfører

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Kjøp og utleige av fast eigedom, samt ved aksjeteikning eller på annan måte å delta i andre selskap.
Forretningsadresse
Holten 11, 6814 Førde
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
600 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
21. juli 2001