Hopp til innhold
velt.no
Meny

Nordnes Eigedom AS

Org.nr.
966 776 773
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Tysnes
Stiftet
10. april 1993
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
399
+10,2 % fra 2024
2023: 32620232024: 36220242025: 3992025
Driftsresultat
127
−37,3 % fra 2024
2023: 17320232024: 20320242025: 1272025
Årsresultat
102
−36,3 % fra 2024
2023: 13720232024: 16020242025: 1022025
Egenkapital
408
−1,3 % fra 2024
2023: 40620232024: 41320242025: 4082025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
7,02
Driftsmargin
31,8 %
2024: 55,9 %
Egenkapitalandel
68,3 %
2024: 67,9 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Driftsinntekter326362399
Driftskostnader153160272
Driftsresultat173203127
Netto finans333
Resultat før skatt176205131
Skattekostnad394529
Årsresultat137160102
Balanse
Anleggsmidler270250234
Omløpsmidler176359364
Bankinnskudd og kontanter1763556
Sum eiendeler446609597
Egenkapital406413408
Langsiktig gjeld0196138
Kortsiktig gjeld40–52
Sum gjeld40196190
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad4,38–7,02
Driftsmargin53,1 %55,9 %31,8 %
Egenkapitalandel91,0 %67,9 %68,3 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder
Styremedlemmer (2)

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Erverv, drift og forvaltning av fast eiendom - herunder utleievirksomhet - samt alt som står i naturlig sammenheng med dette. Selskapet kan også gjennom kjøp av aksjer og andeler gjøre seg interesseret i andre foretak, uansett formål og selskapsform.
Forretningsadresse
Hegglandsvegen 15, 5680 Tysnes
Postadresse
Postboks 84, 5680 Tysnes
Merverdiavgiftsregisteret
Ikke registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
150 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
20. februar 1995