Hopp til innhold
velt.no
Meny

Moum Leca Eiendom AS

Org.nr.
921 379 706
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Stiftet
1. juli 2018
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
678
+2,2 % fra 2024
2023: 77320232024: 66320242025: 6782025
Driftsresultat
460
−17,4 % fra 2024
2023: 60420232024: 55720242025: 4602025
Årsresultat
612
+1,3 % fra 2024
2023: 74120232024: 60420242025: 6122025
Egenkapital
8 760
−3,9 % fra 2024
2023: 9 80720232024: 9 11220242025: 8 7602025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
4,00
2024: 4,32
Driftsmargin
67,9 %
2024: 84,0 %
Egenkapitalandel
66,6 %
2024: 76,9 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter1410–
Driftsinntekter773663678
Driftskostnader170106218
Driftsresultat604557460
Netto finans346363325
Resultat før skatt950920785
Skattekostnad209316173
Årsresultat741604612
Balanse
Anleggsmidler2 8423 3584 317
Omløpsmidler11 0948 4868 841
Sum eiendeler13 93611 84413 159
Egenkapital9 8079 1128 760
Langsiktig gjeld8207702 190
Kortsiktig gjeld3 3091 9632 208
Sum gjeld4 1292 7324 398
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad3,354,324,00
Driftsmargin78,1 %84,0 %67,9 %
Egenkapitalandel70,4 %76,9 %66,6 %

Roller

Styrets leder
Styremedlemmer (3)
Revisor

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Selskapet skal selv og gjennom dets investeringer kjøpe, selge, eie, leie ut, utvikle, drive og forvalte næringseiendom, boligeiendom og annen fast eiendom, samt alt som står i naturlig sammenheng med dette. Selskapet kan eie slik eiendom sammen med andre private og/eller offentlige aktører. Selskapet skal bidra til bærekraftig by- og samfunnsutvikling, og drives på forretningsmessig basis.
Virksomhet
Kjøpe, selge, eie, leie ut, utvikle, drive og forvalte næringseiendom, boligeiendom mv.
Forretningsadresse
Storgata 3, 1607 Fredrikstad
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
1 725 000 kr
Sektor
Kommunalt eide aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
11. september 2018