Hopp til innhold
velt.no
Meny

Mosseng Holding AS

Org.nr.
913 840 062
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Stiftet
31. mai 2014
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
570
+15,6 % fra 2024
2023: 53120232024: 49320242025: 5702025
Driftsresultat
463
+14,0 % fra 2024
2023: 43820232024: 40620242025: 4632025
Årsresultat
486
+1,3 % fra 2024
2023: 59120232024: 48020242025: 4862025
Egenkapital
2 954
+19,7 % fra 2024
2023: 1 95520232024: 2 46820242025: 2 9542025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
16,2
2024: 9,32
Driftsmargin
81,3 %
2024: 82,4 %
Egenkapitalandel
28,6 %
2024: 25,9 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Driftsinntekter531493570
Driftskostnader9387107
Driftsresultat438406463
Netto finans341202139
Resultat før skatt779608602
Skattekostnad188129116
Årsresultat591480486
Balanse
Anleggsmidler8 0018 0988 065
Omløpsmidler1 4411 4442 281
Bankinnskudd og kontanter917363722
Sum eiendeler9 4419 54210 345
Egenkapital1 9552 4682 954
Langsiktig gjeld7 1846 9197 250
Kortsiktig gjeld302155141
Sum gjeld7 4867 0747 391
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad4,769,3216,2
Driftsmargin82,5 %82,4 %81,3 %
Egenkapitalandel20,7 %25,9 %28,6 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder
Styremedlemmer (3)
Regnskapsfører

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Investeringer i aksjer og andeler i andre selskaper, samt kjøp, salg og utleie av fast eiendom og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Forretningsadresse
Idrettsgata 91, 8370 Leknes
Postadresse
Postboks 119, 8376 Leknes
Merverdiavgiftsregisteret
Ikke registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
30 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
10. juli 2014