Hopp til innhold
velt.no
Meny

Mortensens AS

Org.nr.
924 892 595
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Karmøy
Stiftet
18. oktober 2019
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
265
−0,7 % fra 2024
2023: 9220232024: 26620242025: 2652025
Driftsresultat
155
−0,6 % fra 2024
2023: 7320232024: 15620242025: 1552025
Årsresultat
260
+1,6 % fra 2024
2023: 15720232024: 25620242025: 2602025
Egenkapital
5 864
+4,6 % fra 2024
2023: 5 62820232024: 5 60420242025: 5 8642025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
32,7
2024: 29,0
Driftsmargin
58,4 %
2024: 58,4 %
Egenkapitalandel
97,8 %
2024: 97,5 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter92266265
Driftsinntekter92266265
Driftskostnader19111110
Driftsresultat73156155
Netto finans128173179
Resultat før skatt201328333
Skattekostnad447273
Årsresultat157256260
Balanse
Anleggsmidler1 6111 6111 611
Omløpsmidler4 0714 1354 387
Bankinnskudd og kontanter4 0634 1294 355
Sum eiendeler5 6835 7475 998
Egenkapital5 6285 6045 864
Langsiktig gjeld00–
Kortsiktig gjeld54143134
Sum gjeld54143134
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad74,829,032,7
Driftsmargin79,4 %58,4 %58,4 %
Egenkapitalandel99,0 %97,5 %97,8 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder
Varamedlem
Regnskapsfører

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Drive byggteknisk rådgivning og konsulenttjenester, være et investeringsselskap, herunder investeringer i aksjer, andeler i selskap etter selskapsloven og utenlandske selskaper, obligasjoner, fast eiendom, og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Virksomhet
Ingeniør- og prosjektledertjenester innen byggeprosjekter. Investering i aksjer og verdipapirer.
Forretningsadresse
c/o Egil Magne Mortensen, Sandsgata 38, 4280 Skudeneshavn
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
45 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Konsern
Inngår i et konsern
Registrert i Enhetsregisteret
7. april 2020