Hopp til innhold
velt.no
Meny

Modus Invest AS

Org.nr.
919 518 812
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Lillesand
Stiftet
22. august 2017
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
618
+21,9 % fra 2024
2023: 46620232024: 50720242025: 6182025
Driftsresultat
373
+52,3 % fra 2024
2023: 25120232024: 24520242025: 3732025
Årsresultat
553
+87,4 % fra 2024
2023: 23820232024: 29520242025: 5532025
Egenkapital
3 388
+19,5 % fra 2024
2023: 2 54020232024: 2 83520242025: 3 3882025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
1,64
2024: 5,13
Driftsmargin
60,4 %
2024: 48,4 %
Egenkapitalandel
50,7 %
2024: 61,3 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter466507618
Driftsinntekter466507618
Driftskostnader215261244
Driftsresultat251245373
Netto finans2190245
Resultat før skatt272336619
Skattekostnad334166
Årsresultat238295553
Balanse
Anleggsmidler3 0343 2246 200
Omløpsmidler1 4351 405480
Bankinnskudd og kontanter1 0761 04685
Sum eiendeler4 4694 6296 680
Egenkapital2 5402 8353 388
Langsiktig gjeld1 5201 520–
Kortsiktig gjeld409274292
Sum gjeld1 9291 7943 292
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad3,515,131,64
Driftsmargin53,9 %48,4 %60,4 %
Egenkapitalandel56,8 %61,3 %50,7 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder
Styremedlem

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Investering i, utleie og videreutvikling av eiendom, samt investering i andre selskaper.
Virksomhet
Drift og utleie av eiendom.
Forretningsadresse
Strandgata 10, 4790 Lillesand
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
500 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
7. september 2017