Hopp til innhold
velt.no
Meny

Miljøskifer AS

Org.nr.
922 852 553
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Orkland
Stiftet
10. mai 2019
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
140
−60,9 % fra 2024
2023: 90920232024: 35820242025: 1402025
Driftsresultat
−15
+88,2 % fra 2024
2023: 15120232024: −12520242025: −152025
Årsresultat
−11
+90,8 % fra 2024
2023: 13720232024: −12020242025: −112025
Egenkapital
275
−3,9 % fra 2024
2023: 40620232024: 28620242025: 2752025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
2,71
2024: 2,16
Driftsmargin
−10,5 %
2024: −35,0 %
Egenkapitalandel
56,3 %
2024: 53,9 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter909358140
Driftsinntekter909358140
Driftskostnader758483155
Driftsresultat151−125−15
Netto finans224
Resultat før skatt153−123−11
Skattekostnad16−30
Årsresultat137−120−11
Balanse
Anleggsmidler55218180
Omløpsmidler660312308
Bankinnskudd og kontanter448286207
Sum eiendeler715530488
Egenkapital406286275
Langsiktig gjeld143100100
Kortsiktig gjeld167144114
Sum gjeld309244214
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad3,962,162,71
Driftsmargin16,6 %−35,0 %−10,5 %
Egenkapitalandel56,8 %53,9 %56,3 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder
Styremedlem
Regnskapsfører

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Bryting av skifer og bearbeiding av skifer.
Forretningsadresse
Lensvikveien 1260, 7316 Lensvik
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
350 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
6. juni 2019