Hopp til innhold
velt.no
Meny

Mentor Prosjektering AS

Org.nr.
992 866 233
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Stavanger
Stiftet
16. juni 2008
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
1 345
−4,7 % fra 2024
2023: 1 44020232024: 1 41120242025: 1 3452025
Driftsresultat
23
−88,4 % fra 2024
2023: 37620232024: 19920242025: 232025
Årsresultat
−3
−101,7 % fra 2024
2023: 32520232024: 15320242025: −32025
Egenkapital
468
−0,6 % fra 2024
2023: 31820232024: 47020242025: 4682025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
2,50
2024: 3,16
Driftsmargin
1,7 %
2024: 14,1 %
Egenkapitalandel
63,0 %
2024: 58,4 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter1 4401 4091 338
Driftsinntekter1 4401 4111 345
Driftskostnader1 0641 2121 321
Driftsresultat37619923
Netto finans7−1−19
Resultat før skatt3821984
Skattekostnad57467
Årsresultat325153−3
Balanse
Anleggsmidler07157
Omløpsmidler602735686
Bankinnskudd og kontanter211175144
Sum eiendeler602806742
Egenkapital318470468
Langsiktig gjeld1001030
Kortsiktig gjeld184233275
Sum gjeld284336275
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad3,263,162,50
Driftsmargin26,1 %14,1 %1,7 %
Egenkapitalandel52,8 %58,4 %63,0 %

Ansatte

Ansatte oktober 2026
1–4
ansatte
Endring siste 12 måneder
–
1–4 i både oktober 2025 og oktober 2026

Ansatte per måned

  • 1–4: brreg oppgir ikke tall under 5
Ansatte per måned
MånedAnsatte
oktober 20251–4
november 20251–4
desember 20251–4
januar 20261–4
februar 20261–4
mars 20261–4
april 20261–4
mai 20261–4
juni 20261–4
juli 20261–4
august 20261–4
september 20261–4
oktober 20261–4

Personer med et aktivt arbeidsforhold den 10. i måneden (NAVs Aa-register, via Enhetsregisteret). Ikke årsverk. Om tallene

Vis tall
Ansatte per måned
MånedAnsatte
oktober 20261–4
september 20261–4
august 20261–4
juli 20261–4
juni 20261–4
mai 20261–4
april 20261–4
mars 20261–4
februar 20261–4
januar 20261–4
desember 20251–4
november 20251–4
oktober 20251–4

Roller

Daglig leder
Styrets leder
Styremedlem

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Innenfor bygg og anlegg: Drive med konsulenttjenester, rådgivning, taksering, prosjektering, tetthetskontroll, termofotografering, 3.-partskontroll, fuktmåling, byggeledelse, samt hva hermed står i forbindelse. Selskapet kan delta i selskaper med tilsvarende virksomhet.
Forretningsadresse
Ryfylkegata 45, 4014 Stavanger
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Ansatte
1–4
Aksjekapital
285 606 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
15. juli 2008