Hopp til innhold
velt.no
Meny

Mæland AS

Org.nr.
926 102 621
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Bransje
Uoppgitt 00.000
Kommune
Bømlo
Stiftet
21. november 2020
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
100
+998,1 % fra 2024
2023: 320232024: 920242025: 1002025
Driftsresultat
33
+195,4 % fra 2024
2023: 020232024: −3420242025: 332025
Årsresultat
36
−44,8 % fra 2024
2023: 120232024: 6620242025: 362025
Egenkapital
130
+38,5 % fra 2024
2023: 2820232024: 9420242025: 1302025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
6,29
2024: 3,17
Driftsmargin
32,7 %
Egenkapitalandel
48,2 %
2024: 38,0 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter391
Driftsinntekter39100
Driftskostnader34367
Driftsresultat0−3433
Netto finans11004
Resultat før skatt16636
Skattekostnad0–0
Årsresultat16636
Balanse
Anleggsmidler183138138
Omløpsmidler10110132
Bankinnskudd og kontanter10110111
Sum eiendeler193247270
Egenkapital2894130
Langsiktig gjeld164119119
Kortsiktig gjeld03521
Sum gjeld164153140
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad30,23,176,29
Driftsmargin6,7 %–32,7 %
Egenkapitalandel14,8 %38,0 %48,2 %

Roller

Styrets leder

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer og andre verdipapirer.
Forretningsadresse
Nordre Mæland 38, 5430 Bremnes
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
30 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
4. desember 2020