Hopp til innhold
velt.no
Meny

Linga Eiendom AS

Org.nr.
990 825 971
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Samnanger
Stiftet
19. januar 2007
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
141
0,0 % fra 2024
2023: 14120232024: 14120242025: 1412025
Driftsresultat
68
+1 368,9 % fra 2024
2023: 4420232024: 520242025: 682025
Årsresultat
53
+973,9 % fra 2024
2023: 3420232024: 520242025: 532025
Egenkapital
439
+13,8 % fra 2024
2023: 38120232024: 38620242025: 4392025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
3,66
2024: 3,48
Driftsmargin
48,3 %
2024: 3,3 %
Egenkapitalandel
69,1 %
2024: 68,5 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter141141141
Driftsinntekter141141141
Driftskostnader9713773
Driftsresultat44568
Netto finans−211
Resultat før skatt42669
Skattekostnad8116
Årsresultat34553
Balanse
Anleggsmidler245229213
Omløpsmidler403334422
Bankinnskudd og kontanter285234281
Sum eiendeler648563635
Egenkapital381386439
Langsiktig gjeld1568181
Kortsiktig gjeld11196115
Sum gjeld267177196
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad3,633,483,66
Driftsmargin31,3 %3,3 %48,3 %
Egenkapitalandel58,8 %68,5 %69,1 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder
Styremedlemmer (2)
Varamedlem

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, utvikling og utleie av eiendom, utleie av anleggsmaskiner samt deltaking i andre selskaper.
Forretningsadresse
Brendahaugen 24, 5652 Årland
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
300 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
3. mars 2007