Hopp til innhold
velt.no
Meny

Kenda Eiendom AS

Org.nr.
898 991 172
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Bergen
Stiftet
21. september 2012
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
60
0,0 % fra 2024
2023: 6020232024: 6020242025: 602025
Driftsresultat
15
+41,5 % fra 2024
2023: 1420232024: 1120242025: 152025
Årsresultat
12
+38,3 % fra 2024
2023: 1120232024: 920242025: 122025
Egenkapital
156
+8,2 % fra 2024
2023: 13520232024: 14420242025: 1562025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
17,7
2024: 18,1
Driftsmargin
24,9 %
2024: 17,6 %
Egenkapitalandel
20,2 %
2024: 19,0 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Driftsinntekter606060
Driftskostnader464945
Driftsresultat141115
Netto finans000
Resultat før skatt141115
Skattekostnad323
Årsresultat11912
Balanse
Anleggsmidler591591591
Omløpsmidler162168181
Bankinnskudd og kontanter162159181
Sum eiendeler753759772
Egenkapital135144156
Langsiktig gjeld607606606
Kortsiktig gjeld11910
Sum gjeld618615616
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad14,618,117,7
Driftsmargin23,4 %17,6 %24,9 %
Egenkapitalandel18,0 %19,0 %20,2 %

Roller

Styrets leder
Styremedlem
Regnskapsfører

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Å investere i eiendom. Alle aktiviteter innen kjøp, salg, rehabilitering og utleie av eiendom, samt investere i andre selskaper og verdipapirer.
Virksomhet
Investeringsselskap.
Forretningsadresse
Møllendalsveien 20, 5009 Bergen
Merverdiavgiftsregisteret
Ikke registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
60 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
10. oktober 2012