Hopp til innhold
velt.no
Meny

Jator AS

Org.nr.
979 528 752
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Trondheim
Stiftet
1. november 1997
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
486
+2,3 % fra 2024
2023: 44720232024: 47520242025: 4862025
Driftsresultat
322
+15,0 % fra 2024
2023: 21820232024: 28020242025: 3222025
Årsresultat
332
−4,4 % fra 2024
2023: 27720232024: 34820242025: 3322025
Egenkapital
4 622
−13,8 % fra 2024
2023: 5 00620232024: 5 36520242025: 4 6222025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
21,3
2024: 26,2
Driftsmargin
66,3 %
2024: 58,9 %
Egenkapitalandel
93,8 %
2024: 94,2 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter447475486
Driftsinntekter447475486
Driftskostnader229195164
Driftsresultat218280322
Netto finans107151150
Resultat før skatt325431473
Skattekostnad4783141
Årsresultat277348332
Balanse
Anleggsmidler1 6411 6411 612
Omløpsmidler3 7024 0533 314
Bankinnskudd og kontanter3 6844 0333 292
Sum eiendeler5 3425 6944 925
Egenkapital5 0065 3654 622
Langsiktig gjeld213174147
Kortsiktig gjeld124154156
Sum gjeld337329303
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad29,826,221,3
Driftsmargin48,8 %58,9 %66,3 %
Egenkapitalandel93,7 %94,2 %93,8 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Utleie/salg av transportutstyr og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Virksomhet
Utleie av transportutstyr. Salg av nytt og brukt transport. Import/eksport av brukt transportutstyr. Konsulenttjenester. Lastebiler, alle typer og vektklasser. Tilhengere, alle typer og vektklasser. Lastebærer - utstyr for lastebil og tilhenger.
Forretningsadresse
Nedre Bakklandet 56, 7014 Trondheim
Telefon
73 51 34 00
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
88 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
7. februar 1998