Hopp til innhold
velt.no
Meny

Gravdal & Sønner AS

Org.nr.
923 563 105
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Kvinnherad
Stiftet
24. september 2019
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
470
−1,8 % fra 2024
2023: 40220232024: 47920242025: 4702025
Driftsresultat
101
+1,4 % fra 2024
2023: 5420232024: 9920242025: 1012025
Årsresultat
72
−7,8 % fra 2024
2023: 2820232024: 7820242025: 722025
Egenkapital
188
+62,2 % fra 2024
2023: 3820232024: 11620242025: 1882025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
1,12
2024: 2,97
Driftsmargin
21,4 %
2024: 20,7 %
Egenkapitalandel
45,4 %
2024: 37,6 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter402479470
Driftsinntekter402479470
Driftskostnader348379369
Driftsresultat5499101
Netto finans−23−20−12
Resultat før skatt318088
Skattekostnad3116
Årsresultat287872
Balanse
Anleggsmidler218224271
Omløpsmidler5785143
Bankinnskudd og kontanter5385128
Sum eiendeler276309414
Egenkapital38116188
Langsiktig gjeld23016499
Kortsiktig gjeld829128
Sum gjeld238193226
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad7,362,971,12
Driftsmargin13,5 %20,7 %21,4 %
Egenkapitalandel13,7 %37,6 %45,4 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder
Styremedlemmer (2)

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Selge varer og tjenester innen grus, singel, pukk, stein og jord - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Forretningsadresse
Ølvesvegen 215, 5635 Hatlestrand
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
30 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
8. oktober 2019