Hopp til innhold
velt.no
Meny

Selskapet er under avvikling

Avvikling registrert 2. oktober 2026.

Grande AS

Org.nr.
991 777 296
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Bransje
Grunnarbeid 43.120
Kommune
Horten
Stiftet
1. september 2007
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
781
−9,1 % fra 2024
2023: 76220232024: 85920242025: 7812025
Driftsresultat
46
−59,6 % fra 2024
2023: 720232024: 11520242025: 462025
Årsresultat
15
−76,3 % fra 2024
2023: −2420232024: 6320242025: 152025
Egenkapital
278
−24,3 % fra 2024
2023: 30420232024: 36720242025: 2782025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
2,82
2024: 4,14
Driftsmargin
5,9 %
2024: 13,3 %
Egenkapitalandel
60,8 %
2024: 58,6 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter762859781
Driftsinntekter762859781
Driftskostnader756744735
Driftsresultat711546
Netto finans−23−17−7
Resultat før skatt−179840
Skattekostnad73525
Årsresultat−246315
Balanse
Anleggsmidler23812410
Omløpsmidler464502447
Bankinnskudd og kontanter296270365
Sum eiendeler702626457
Egenkapital304367278
Langsiktig gjeld24513820
Kortsiktig gjeld153121158
Sum gjeld398259179
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad3,044,142,82
Driftsmargin0,9 %13,3 %5,9 %
Egenkapitalandel43,3 %58,6 %60,8 %

Ansatte

Ansatte oktober 2026
ingen
ansatte
Endring siste 12 måneder
ca. −2 (−1 til −4)
fra 1–4 i oktober 2025

Ansatte per måned

  • 1–4: brreg oppgir ikke tall under 5
Ansatte per måned
MånedAnsatte
oktober 20251–4
november 20251–4
desember 20251–4
januar 20261–4
februar 20261–4
mars 20261–4
april 20261–4
mai 20261–4
juni 2026ingen
juli 2026ingen
august 2026ingen
september 2026ingen
oktober 2026ingen

Personer med et aktivt arbeidsforhold den 10. i måneden (NAVs Aa-register, via Enhetsregisteret). Ikke årsverk. Om tallene

Vis tall
Ansatte per måned
MånedAnsatte
oktober 2026ingen
september 2026ingen
august 2026ingen
juli 2026ingen
juni 2026ingen
mai 20261–4
april 20261–4
mars 20261–4
februar 20261–4
januar 20261–4
desember 20251–4
november 20251–4
oktober 20251–4

Roller

Styrets leder
Regnskapsfører

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Selskapets virksomhet er anleggsentreprenør og alt som naturlig hører inn under dette, herunder deltagelse i andre selskap.
Virksomhet
Maskinentreprenør - graving.
Forretningsadresse
Sollistrandsveien 32, 3187 Horten
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
100 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
1. oktober 2007