Hopp til innhold
velt.no
Meny

Evrans AS

Org.nr.
913 018 052
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Tysvær
Stiftet
16. desember 2013
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
803
+6,7 % fra 2024
2023: 73420232024: 75320242025: 8032025
Driftsresultat
451
+32,9 % fra 2024
2023: 52620232024: 33920242025: 4512025
Årsresultat
362
−44,7 % fra 2024
2023: 41920232024: 65420242025: 3622025
Egenkapital
4 250
+9,3 % fra 2024
2023: 3 23520232024: 3 88820242025: 4 2502025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
2,74
2024: 3,96
Driftsmargin
56,1 %
2024: 45,0 %
Egenkapitalandel
45,8 %
2024: 41,9 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter632651591
Driftsinntekter734753803
Driftskostnader208414353
Driftsresultat526339451
Netto finans1139413
Resultat før skatt537733463
Skattekostnad11879102
Årsresultat419654362
Balanse
Anleggsmidler8 2868 7178 605
Omløpsmidler1 034561665
Bankinnskudd og kontanter607240388
Sum eiendeler9 3209 2789 270
Egenkapital3 2353 8884 250
Langsiktig gjeld5 8575 2484 778
Kortsiktig gjeld229142242
Sum gjeld6 0865 3905 020
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad4,523,962,74
Driftsmargin71,7 %45,0 %56,1 %
Egenkapitalandel34,7 %41,9 %45,8 %

Roller

Daglig leder
Styrets leder
Regnskapsfører

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Investering i selskaper og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Samt investering i og arbeid med bygg, rehabilitering og utleie.
Forretningsadresse
Susortvegen 437, 5565 Tysværvåg
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
30 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
4. januar 2014