Hopp til innhold
velt.no
Meny

Evenes Rentals AS

Org.nr.
930 901 601
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Evenes
Stiftet
7. februar 2023
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
325
+18,8 % fra 2024
2023: 24020232024: 27420242025: 3252025
Driftsresultat
31
−32,4 % fra 2024
2023: −220232024: 4620242025: 312025
Årsresultat
24
−43,3 % fra 2024
2023: −2420232024: 4320242025: 242025
Egenkapital
136
+21,6 % fra 2024
2023: 6920232024: 11220242025: 1362025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
1,75
2024: 2,23
Driftsmargin
9,5 %
2024: 16,8 %
Egenkapitalandel
15,0 %
2024: 12,0 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter240274325
Driftsinntekter240274325
Driftskostnader242228294
Driftsresultat−24631
Netto finans−2200
Resultat før skatt−244631
Skattekostnad–37
Årsresultat−244324
Balanse
Anleggsmidler617525670
Omløpsmidler286402233
Bankinnskudd og kontanter163402233
Sum eiendeler903927903
Egenkapital69112136
Langsiktig gjeld632636634
Kortsiktig gjeld202180133
Sum gjeld834816767
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad1,422,231,75
Driftsmargin−0,8 %16,8 %9,5 %
Egenkapitalandel7,6 %12,0 %15,0 %

Roller

Styrets leder

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av maskiner og utstyr til landbruk og innen turisme.
Virksomhet
Utleie av landbruksmaskiner uten fører. Utleie av utstyr til turisme.
Forretningsadresse
c/o Ingebrigt Bartholsen, Bjellundveien 42, 8534 Liland
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
100 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
2. mars 2023