Hopp til innhold
velt.no
Meny

Emco Engineering AS

Org.nr.
928 716 120
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Austevoll
Stiftet
15. januar 2022
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
116
−11,5 % fra 2024
2023: 18920232024: 13120242025: 1162025
Driftsresultat
76
+253,4 % fra 2024
2023: 14520232024: 2220242025: 762025
Årsresultat
41
+327,4 % fra 2024
2023: 16120232024: −1820242025: 412025
Egenkapital
232
+21,8 % fra 2024
2023: 20820232024: 19020242025: 2322025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
9,30
2024: 8,00
Driftsmargin
65,7 %
2024: 16,4 %
Egenkapitalandel
48,7 %
2024: 42,6 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter189131116
Driftsinntekter189131116
Driftskostnader4411040
Driftsresultat1452276
Netto finans150−24
Resultat før skatt1602252
Skattekostnad−14011
Årsresultat161−1841
Balanse
Anleggsmidler335322381
Omløpsmidler7612595
Bankinnskudd og kontanter7612187
Sum eiendeler411447476
Egenkapital208190232
Langsiktig gjeld200241234
Kortsiktig gjeld31610
Sum gjeld203256244
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad30,28,009,30
Driftsmargin76,7 %16,4 %65,7 %
Egenkapitalandel50,7 %42,6 %48,7 %

Roller

Styrets leder
Styremedlem

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Teknisk konsulentvirksomhet. Kjøp og salg av maskiner og kjøretøy.
Virksomhet
Teknisk konulentvirksomhet Kjøp, salg og utleie av kjøretøy.
Forretningsadresse
Heiamarkvegen 38, 5394 Kolbeinsvik
Merverdiavgiftsregisteret
Registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
30 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
10. februar 2022