Hopp til innhold
velt.no
Meny

Bøndenes Hus LL

Org.nr.
931 698 362
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Voss
Stiftet
20. april 1963
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
720
+1,8 % fra 2024
2023: 68020232024: 70820242025: 7202025
Driftsresultat
227
+17,5 % fra 2024
2023: 25020232024: 19320242025: 2272025
Årsresultat
435
+12,4 % fra 2024
2023: 36920232024: 38720242025: 4352025
Egenkapital
3 507
+9,5 % fra 2024
2023: 2 94620232024: 3 20320242025: 3 5072025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
1,35
2024: 1,37
Driftsmargin
31,5 %
2024: 27,2 %
Egenkapitalandel
87,7 %
2024: 86,3 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Salgsinntekter139130125
Driftsinntekter680708720
Driftskostnader430515494
Driftsresultat250193227
Netto finans174241258
Resultat før skatt424433485
Skattekostnad554750
Årsresultat369387435
Balanse
Anleggsmidler2 9163 2013 503
Omløpsmidler544511498
Bankinnskudd og kontanter475451347
Sum eiendeler3 4593 7124 002
Egenkapital2 9463 2033 507
Langsiktig gjeld146136–
Kortsiktig gjeld367374370
Sum gjeld513509494
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad1,481,371,35
Driftsmargin36,7 %27,2 %31,5 %
Egenkapitalandel85,2 %86,3 %87,7 %

Roller

Styrets leder
Styremedlemmer (4)
Varamedlemmer (2)

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Byggja og driva Bøndenes Hus på Voss.
Forretningsadresse
Skulegata 11A, 5700 Voss
Telefon
56 52 07 70
Merverdiavgiftsregisteret
Ikke registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
100 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
19. februar 1995