Hopp til innhold
velt.no
Meny

Berg-Larsen Eiendom AS

Org.nr.
981 689 216
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Kommune
Stavanger
Stiftet
10. januar 2000
Følg

Få e-post når noe endres i selskapet.

Regnskap

Nøkkeltall 2025

Driftsinntekter
999
+0,2 % fra 2024
2023: 97120232024: 99720242025: 9992025
Driftsresultat
666
−13,2 % fra 2024
2023: 75620232024: 76720242025: 6662025
Årsresultat
611
−8,7 % fra 2024
2023: 63020232024: 66920242025: 6112025
Egenkapital
9 110
+7,2 % fra 2024
2023: 7 83120232024: 8 50020242025: 9 1102025

Beløp i 1 000 kr

Likviditet, lønnsomhet og soliditet 2025

Likviditetsgrad
21,7
2024: 17,4
Driftsmargin
66,6 %
2024: 76,9 %
Egenkapitalandel
97,7 %
2024: 97,4 %

Likviditetsgrad = omløpsmidler / kortsiktig gjeld. Driftsmargin = driftsresultat / driftsinntekter. Egenkapitalandel = egenkapital / sum eiendeler. Beregnet av velt.no fra årsregnskapet.

Vis alle regnskapstall (2023–2025)
Årsregnskap for selskapet 2023–2025. Beløp i 1 000 kr
Post202320242025
Resultat
Driftsinntekter971997999
Driftskostnader215231334
Driftsresultat756767666
Netto finans5292117
Resultat før skatt808858783
Skattekostnad178189172
Årsresultat630669611
Balanse
Anleggsmidler5 4425 4025 349
Omløpsmidler2 6053 3243 976
Bankinnskudd og kontanter2 6053 3113 961
Sum eiendeler8 0478 7259 325
Egenkapital7 8318 5009 110
Langsiktig gjeld363432
Kortsiktig gjeld180191183
Sum gjeld216226215
Likviditet, lønnsomhet og soliditet
Likviditetsgrad14,517,421,7
Driftsmargin77,9 %76,9 %66,6 %
Egenkapitalandel97,3 %97,4 %97,7 %

Roller

Styrets leder
Varamedlem

Opplysninger

Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom, verdipapirer, samt hva hermed står i forbindelse, samt å delta i andre selskaper med lignende formål.
Virksomhet
Eiendomsselskap.
Forretningsadresse
Sigurd Syrs gate 6, 4044 Hafrsfjord
Telefon
51 59 06 69
Merverdiavgiftsregisteret
Ikke registrert
Foretaksregisteret
Registrert
Aksjekapital
100 000 kr
Sektor
Private aksjeselskaper mv.
Registrert i Enhetsregisteret
30. mars 2000